Наукова ступінь: к.т.н.
Посада: доцент
Освіта: Факультет радіоелектроніки "КПІ", 1960р
Лекційні курси:
 • Вакуумна та плазмова електроніка

 • Публікації: Навчальні посібники:
 • Фізичні основи генерації плазми в іонно-плазмових прискорювачах технологічного призначення 1989-152с.
 • Моделювання генераторів плазми, 1990-214с.
 • Іонно-плазмова та іонна-променева прилади технічного призначення
  Наукові інтереси:
 • Створення і дослідження імпульсних комутуючих приладів з холодним катодом на основі вакуумних та дугових розрядів

 • Сторінка на intellect.kpi.ua

  Закінчила зі золотою медаллю в 1955 р. середню школу. В 1980 р. закінчила НТУУ «КПІ» – радіотехнічний факультет. З 1960-1962р. працювала старшим інженером на кафедрі ЕптаП,  з 1962 по 1978 рр. асистент кафедри ЕПтаП.
  Брала участь у різних напрямках наукової діяльності кафедри. Сфера наукових інтересів – створення і дослідження імпульсних комутуючих приладів з холодним катодом на основі вакуумних та дугових розрядів. Брала участь у розробці промислових розрядників типу РТ-57, РУ-66, РУ-68. В 1977р. захистила дисертацію в КПІ і одержала вчену ступінь кандидата технічних наук в області електровакуумних і газорозрядних приладів. З 1982 р. – доцент кафедри ЕптаП.
  Читає лекції, проводить лабораторні заняття. Викладає наступні дисципліни: “Вакуумні прилади”, “Промислова електроніка”, “Квантова електроніка”, “Технології тонких плівок”, “Квантова електроніка”, “Вакуумна та плазмова електроніка”. Має 97 публікацій науково-методичного характеру, три навчальних посібника, три авторських роботи.

  Навчальні посібники
  1. Фізичні основи генерації плазми в іонно-плазмових прискорювачах технологічного призначення 1989-152с.
  2. Моделювання генераторів плазми, 1990-214с.
  3. Іонно-плазмова та іонна-променева прилади технічного призначення
  Виконує обов’язки вченого секретаря кафедри, зам. зав. кафедрою по методичній та організаційній роботі. Як член методичної комісії ф-ту бере участь у розробці перспективних навчальних планів бакалавра, магістра, спрямованих на перебудову вищої школи.