Наукова ступінь: к.т.н.
Посада: професор
Освіта: Факультет радіоелектроніки "КПІ", 1967р
Лекційні курси:
 • Функціональна електроніка

 • Публікації: Більше 90-то наукових праць
  Наукові інтереси:
 • Функціональна електроніка;
 • Міжзв’язки в електронних структурах;
 • Неруйнівні методи контролю.

 • Сторінка на intellect.kpi.ua

  Циганок Борис Архипович (1940 р.н.) – к.т.н., професор, член Інституту інженерів електриків та електронщиків (IEEE) (з 1992 р.)

  1967 року закінчив з відзнакою факультет радіоелектроніки Київського політехнічного інституту, отримавши кваліфікацію «інженер електронної техніки». З 1972 по 1975 рік навчався в аспірантурі і у 1975-му році захистив дисертацію та здобув науковий ступінь «кандидат технічних наук». Після цього працював асистентом, старшим викладачем, доцентом а з 1992 року – працює професором кафедри електронних приладів та пристроїв. Одночасно з 1980 по 1987 рік працював деканом по роботі з іноземними студентами, у 1987-1988 роках – проректором з міжнародних зв’язків КПІ, з 1992 по 2012 рік – керівником управління міжнародних зв’язків університету, з 2012 року – директором Центру міжнародної освіти НТУУ «КПІ», а з 2012 року є директором навчальних програм Центру міжнародної освіти.

  Наукові інтереси лежать в області дослідження фізичних явищ, що використовуються в електроніці, фотоакустичної мікроскопії, функціональної електроніки з використанням динамічних неоднорідностей. Останнім часом зосереджений на вирішенні проблем збільшення числа внутрішніх зв’язків в електронних структурах, що є актуальним на сучасному етапі розвитку електроніки. Виконуючи дослідження вторинної електронної емісії, запропонував оригінальний метод визначення першого та другого критичних потенціалів, методи локального стирання записаної на діелектричних мішенях інформації. Запропонував оригінальний метод збільшення числа внутрішніх зв’язків в електронних структурах з використанням динамічних неоднорідностей, що підтверджено відповідним патентом України.

  Стажувався в Технічному університеті Хельсінкі (Фінляндія), Технічному університеті Торонто (Канада), Вищій технічній школі Аахена (Федеративна Республіка Німеччина). Читав лекції в Технічному університеті м.Оулу (Фінляндія) фінською мовою, в Авіаційному університеті м.Шеньян (КНР) німецькою мовою. Підготував 4-х кандидатів технічних наук , двоє з яких – громадяни України, двоє – іноземні громадяни.

  В 1989- 1991 роках – член Науково-методичної комісії з електроніки Міністерства вищої освіти СРСР. Більше 10-ти років (по 2015 рік включно) був головою Науково-методичної комісії з доуніверситетської та базової підготовки іноземних громадян Міністерства освіти і науки України, головою Фахової (пізніше Експертної) Ради з підготовки іноземних громадян Державної акредитаційної комісії МОН України.

  З 1992 року – Президент Товариства Україна-Фінляндія.

  Нагороджений Лицарським орденом Білої троянди Республіки Фінляндії І-го ступеню (2005 рік).

  З 2006 по 2009 рік – директор Українсько-японського центру НТУУ «КПІ».

  Заслужений працівник народної освіти України (1998 рік).

  Автор більш ніж 90 наукових, методичних праць, в тому числі « Англо-українсько-німецького словника скорочень в електроніці» та «Англо-українсько-німецько-китайського словника скорочень в електроніці» (2012 рік). Автор 15-ти авторських свідоцтв СРСР та патентів України.

  Читав лекції з курсів «Фізичні основи електроніки», «Електронні прилади». Нині читає лекції з курсу «Функціональна електроніка», проводить практичні, лабораторні роботи, керує дипломним проектуванням бакалаврів, спеціалістів, магістрів.

  АКТУАЛЬНО ДЛЯ СТУДЕНТІВ

  Сучасна тематика наукових досліджень: «Збільшення числа внутрішніх зв’язків в електронних структурах з використанням динамічних неоднорідностей». За цією темою є керівником діючого у 2015-2016 роках міжнародного проекту, що виконується спільно з Інститутом конструювання та техніки зв’язків Технічного університету м.Дрезден (керівник з німецької сторони – проф. Хеннінг Хойєр, директор інституту – проф. Карлхайнц Бок).

  У липні 2015 року спільно з доц.. Татарчуком Д.Д. та асистентом Олійником О.О. провів науковий семінар в ТУ Дрезден із зазначеної вище тематики. У жовтні 2015 року з доц.. Татарчуком Д.Д. керував практикою студентів факультету електроніки в ТУ Дрезден . Є директором Українсько-німецького центру факультету електроніки, який організовує вивчення німецької мови студентами факультету електроніки, стажування-практики студентів в лабораторіях ТУ Дрезден, виконання спільних з німецькими колегами наукових досліджень.

  Студентам пропонується:
   • вивчення німецької мови для подальшого стажування-практики в ТУ Дрезден (умови участі щороку можуть змінюватись);
   • участь у програмі «подвійний диплом» НТУУ «КПІ» – ТУ Дрезден (після відповідних тестувань щодо володіння німецькою мовою та випробувань з дисциплін спеціальності);
   • участь у наукових дослідженнях за тематикою:

  – «Збільшення числа внутрішніх зв’язків в електронних структурах з використанням динамічних неоднорідностей»;
  – «Пристрої на поверхневих акустичних хвилях»;
  – «Неруйнівні методи контролю»;

  • участь у написанні (підготовці) матеріалів заявок на патенти, тез доповідей на конференції, наукових статей.