Моделювання фізичних процесів в електроніці

Моделювання та вимірювання ємності плоского конденсатора.

Автор:
  • Кизим Артур
  • Колесник Олександра

Представлено 3D модель конденсатора, що складається з двох металевих дисків розділених діелектриком. Навколо конденсатора присутні значні поля розсіювання. Тому об'єм повітря також враховується. Об'єм повітря достатньо великий щоб максимально точно фіксувати поле розсіювання, це можливо буде перевірити, збільшивши об'єм повітря у розрахунках.

 

Оцінка робочої температури транзистора.

Автор: Литвин Владислав

Цей приклад імітує систему, що складається з невеликої частини друкованої плати, що містить транзистор і мідні доріжки, пов'язані з транзистором. Мета моделювання, оцінити робочу температуру транзистора, яка може буде істотно вище, ніж кімнатна температура через небажаний електричний нагрів.

Індукована напруга в котушці при переміщенні магніту вздовж осі.

Автор: Шовкопляс Денис

Магніт осьового переміщення ковзає вздовж осі котушки, та індукує напругу на клемах котушки. Одне з практичних застосувань даного явища - ліхтарик Фарадея. Даний ліхтарик інтенсивно струшують, тим самим викликаючи інтенсивне переміщення магніту в котушці, що забезпечує заряд батареї. Моделюється рух магніту в котушці і обчислюється наведена напруга. Зсув магніту є значним, так що в моделі використовується переміщення і ковзання сітки.

Модель польового транзистора.

Автор: Мартинюк Вадим

Приведено створення 2D моделі польового транзистору в Comsol Multiphysics. В результаті моделювання отримано розподіл електронів, дирок та електричного поля в транзисторі.